Hızlı
Teklif Al
Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için çerez bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız
Şirketlerimiz
Anasayfa / Şirketlerimiz / Ali Rıza Kınay Vapur Acenteliği
A.Rıza Kınay Vapur Acenteliği Ticaret A.Ş

Ali Rıza Kınay Vapur Acenteliği

A. Rıza Kınay Vapur Acenteliği (ARK), 1946 yılında; o dönem için denizcilik adına ülkede bir ilk ve büyük bir girişimcilik örneği olarak, Ali Rıza Kınay tarafından kuruldu. Kurulduğu yılda Türkiye’nin en büyük limanlarından biri haline gelen Bandırma’da faaliyete geçen ARK, en eski Kınay şirketidir.

Yaptığımız her işte en iyi olmayı hedefleriz.

Doğru yatırımlar, kalite ve güven odaklı iş anlayışı, benimsediği değerler, 75 yıllık tecrübesi ve deneyimli ekipleriyle ARK, bugün Türkiye limanlarına uğrayan ve boğazlardan geçen global ve yerel gemi sahiplerine/kiralayıcılarına 7/24 tam acentelik hizmeti sunmaktadır.

Hizmetler
Petrol, Gaz ve Kimyasal Tanker Acentelik Hizmeti
ARK, farklı lokasyonlarda bulunan ofisleriyle yılda 600’den fazla petrol, gaz ve kimyasal tankerine Türk terminallerinde, rafinerilerde, limanlarda ve boğazlarda hizmet verir.

Bulk Acentelik Hizmeti
ARK, Türk limanları ve boğazlarında yılda 2500’den fazla Break Bulk gemisine hizmet verir. Ayrıca Türkiye’deki ilk üç liman acenteliği hizmet sağlayıcısı arasında yer almaktadır.

Offshore Acentelik Hizmeti
Offshore operasyonları sırasında ARK’ın ana işi gemileri ve kuleleri kıyı üslerine bağlamaktır. En son küresel teknolojileri ve diğer uygulamaları yakından takip eden ARK, müşterilerine kıyı üslerinden proje alanlarına hızlı ve güvenli bir bağlantı kurmak için offshore operasyonlarına uyarlanmış tam donanımlı tesisler sağlar.

Koruyucu Acentelik Hizmeti
ARK, gemi ve yük sahiplerine ayrı olarak koruyucu acentelik hizmeti sağlar. Bu bağlamda her iki tarafın da çıkarlarının en iyi şekilde korunması için gerekli acentelik hizmetini verir. Bu hizmet, geminin limana uğrağı esnada çıkabilecek çıkar çatışmalarını engeller.

Shipyard Acentelik Hizmeti
Kuru havuzlama veya özel sörvey dahil her türlü onarım talebi söz konusu olduğunda ARK, Yalova/İzmit ve Tuzla/İstanbul onarım bölgelerinde iyi organize edilmiş tersanelerde onarım hizmeti acenteliği sağlar.

Husbandry Acentelik Hizmeti
ARK, tüm Türk limanları ve boğazlarında Husbandry Acenteliği hizmeti vermektedir. Kaliteli hizmet, müşteri memnuniyeti, zaman ve maliyet parametrelerini göz önünde bulundurarak mürettebat yönetiminden yedek parçaya, yakıt ve erzak tedarikine kadar birçok konuda hizmet sağlar.

Personel değişimi
  • Zabitler ve personel için sağlık kuruluşlarına transfer
  • Yakıt tedariki ve koordinasyonu
  • Kumanya ve yedek parça ikmali ayrıca motorbot ile teslim organizasyonu
  • Yedek parçaların gümrük prosedürleri ve gemiye teslim işlemleri
  • Seyir neşriyatları temini (harita, gemi malzemesi, vs.)
  • Tatlı su ikmali
  • Gemiye nakit tedariki (cash to master)
  • Gemiden çöp alımı organizasyonu